Parowozem w Sudety

POGÓRZE 2016 – Parowozem w Sudety.

Organizator: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei – zaprasza na trzydniowy pobyt na Dolnym Śląsku na pokładzie pociągu z lokomotywą parową i wspomagającą lokomotywą spalinową – POGÓRZE 2016 –  parowozem w Sudety! Pasażerowie będą mogli skorzystać z wielu ciekawych wypraw pociągami i odwiedzić wiele niezapomnianych miejsc na kolejowej mapie Dolnego Śląska.

Wolsztyńska Parowozownia w 2016 roku dysponuje parowozami typu Ol49 oraz Pt47 – do realizacji projektu POGÓRZE planowane jest wykorzystanie jednego z nich, niestety, z racji ich zabytkowego charakteru nie jesteśmy w stanie napisać, który z nich będzie wykorzystany do projektu Pogórze 2016  –  parowozem w Sudety. Wszystkie składy będą zestawione z różnorodnego pasażerskiego taboru kolejowego – wagony 1 klasy z przedziałami 6-osobowymi, wagony bezprzedziałowe 2 klasy i zabytkowe wagony retro 3 klasy różnych typów! W ciągu trzech dni pasażerowie odwiedzą na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni PKP Cargo kilkadziesiąt stacyjek, w części umiejscowionych na ciekawych liniach lokalnych Dolnego Śląska.

Program POGÓRZE 2016:

27 sierpnia, sobota

  • Pociąg KILOF: Poznań – Leszno – Wrocław Główny – Wałbrzych Główny – Głuszyca – Nowa Ruda – Głuszyca – Wałbrzych Główny
  • Pociąg SOWA: Nowa Ruda – Głuszyca – Wałbrzych Główny – Głuszyca – Nowa Ruda

28 sierpnia, niedziela

  • Pociąg LICZYRZEPA: Wałbrzych Główny – Jelenia Góra – Piechowice – Szklarska Poręba – Piechowice – Jelenia Góra – Wałbrzych Główny
  • Pociąg JÓZEFINA: Szklarska Poręba Górna – Piechowice – Szklarska Poręba Górna

29 sierpnia, poniedziałek

  • Pociąg BÓBR: Wałbrzych Główny – Jelenia Góra – Lwówek Śl. – Zebrzydowa – Węgliniec – Żary – Zielona Góra – Zbąszynek – Poznań.
  • Pociąg LWIĄTKO: Lwówek Śląski – Wleń – Lwówek Śląski

Organizator nie zapewnia noclegów w ofercie – Wałbrzych, Szklarska Poręba oraz pobliskie miejscowości takie jak Nowa Ruda, Piechowice czy Jelenia Góra dysponują bogatą bazą noclegową w różnych standardach, co z pewnością zadowoli każdego podróżującego turystę – jeśli nie znalazłeś jeszcze noclegu sprawdź ofertę noclegów w Sudetach: www.sudety.com.pl/noclegi.

Poczuj nostalgię parowej kolei…

Więcej informacji, rezerwacja biletów i cennik na stronie: http://www.turkol.pl

Polecamy:

Patria - KarpaczPatria Karpacz

Karpacz noclegiKarpacz noclegi

Szklarska Poręba noclegiSzklarska Poręba noclegi

Świeradów Zdrój noclegiŚwieradów Zdrój noclegi