Góry Kaczawskie

Góry Kaczawskie są niewysokim pasmem Sudetów. Dlatego zazwyczaj są niedoceniane przez wędrowców. Komunikacyjnie to miejsce dobrze dostępne. Łatwo możemy dotrzeć do miejsc, które są najciekawsze w Górach Kaczawskich. W Parku Krajobrazowym „Chełmy” znajduje się sporo ścieżek dydaktycznych. Możemy także podziwiać czarujące krajobrazy a ponadto przyrodę Parku. Przez góry przechodzi część popularnego Szlaku Zamków Piastowskich.

Największe atrakcje turystyczne powiązane są z geologią oraz przyrodą to: Wielkie Organy Wielisławskie oraz Szlak Wygasłych Wulkanów. Możemy w tym miejscu zobaczyć wiele atrakcyjnych zabytków architektury, pochodzących z okresu średniowiecza, gotyku i okresu romańskiego. W pierwszej kolejności należy zobaczyć: Zamek Grodziec, który położony jest na wygasłym wulkanie; Zamki: Bolków, Lipa, Niesytno, Świtny, Rokitnica oraz kościoły: Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Św. Jana Chrzciciela.

Góry Kaczawskie są fantastycznym miejscem do wypoczynku, tak dla miłośników przyrody, jak i dla osób lubiących podziwiać architekturę. To region wygasłych wulkanów – znajdziemy tu pozostałości 3 okresów wulkanicznych. Zaliczamy do nich: Organy Myśliborskie i Wielisławickie, Wilczą Górę, Grodziec, Ostrzycę Proboszczowicką, Czartowską Skałę, Wąwóz Myśliborski. Będąc w tym miejscu, warto również zobaczyć: Hutę Szkła Borowiec oraz Agaty Pogórza Kaczawskiego, Ekomuzeum Rzemiosła w Dobkowie, jaskinie, Radzimowice, Złotoryję, Bolesławice, Wojcieszów.

Polecamy:

Patria - KarpaczPatria Karpacz

Karpacz noclegiKarpacz noclegi

Szklarska Poręba noclegiSzklarska Poręba noclegi

Świeradów Zdrój noclegiŚwieradów Zdrój noclegi